MOI


Genel Seçim Kurulu Başkanı’nın Maronit, Latin ve Ermeni Dini Gruplarının Temsilcilerinin seçimi ile ilgili oy verme sürecinin başlaması hakkındaki açıklaması
------------------------------------------------------------------------------Genel Seçim Kurulu Başkanı, Maronit, Latin ve Ermeni Dini Gruplarının temsilcilerinin seçimi ile ilgili oy verme sürecinin normal olarak başladığını duyuruyor.

Sabah saat 07.00’de başlayan oy verme işlemi, öğlen 12.00’ye kadar devam edecek. Verilecek bir saatlik öğle arasından sonra saat 13.00’de yeniden başlayacak oy verme işleminin, normal olarak saat 18.00’de sona ermesi bekleniyor.

Maronit, Latin ve Ermeni Dini Gruplarının temsilcilerinin seçilmesi ile ilgili oy tasnifi ve sayımı, sandık başkanlarının nezaretinde seçim merkezlerinde olacak ve seçileceklerin ilanı Pazartesi günü 31 Mayıs 2021 tarihinde saat 12.00’de Filoksenya Konferans Merkezinde gerçekleşecek.

Ermeni Dini Grubunun temsilcisinin, başka bir adaylık olmadığı için, oylama yapılmadan makama seçildiği hatırlatılıyor.Genel Seçim Kurulu Başkanı Dairesi
30 Mayıs 2021